wallmans i Cirkusbygningen

kontakt

WALLMANS I CIRKUSBYGNINGEN 

Jernbanegade 8
1608 København V.
Danmark
Tlf: +45 3316 3700

FIND VEJ

VIGTIG INFORMATION

Læs hvordan vi forholder os til coronavirus (COVID-19) her.

WALLMANS CUSTOMER CARE

Wallmans Customer Care har åbent for billetsalg, køb af gavekort og andre henvendelser følgende dage:

Mandag – fredag: 10.00 – 13.00
Lørdag: lukket indtil 1. august 2020
Søndage og helligdage
: Lukket

OBS! Cirkusbygningen er lukket for personlige (fysiske) henvendelser indtil den 1. august 2020.

ændret åbningstider og Lukkedage i foråret

21/5: Kristi himmelfartsdag – lukket
29/5: åbent mellem 10.00 – 17.00
1/6: 2. pinsedag – lukket
2/6: åbent mellem 10.00 – 15.00
3/6: åbent mellem 10.00 – 15.00
5/6: Grundlovsdag – lukket

Ansatte i Cirkusbygningen

FOR BILLETRESERVATION

Customer Care

Telefon: 3316 3700, tryk 1
Mail: wecare@wallmans.com
Online: Wallmans online booking

Wallmans Customer Care tager også imod forespørgsler for grupper og større selskaber. Udfyld en forespørgsel her.

EJENDOMSINSPEKTØR

Lost & found

Har du glemt noget i forbindelse med Wallmans Dinnerparty eller et andet særarrangement i Cirkusbygningen? Kontakt ejendomsinspektør, Leif Andersen på leif.andersen@wallmans.com.

ØVRIGE HENVENDELSER

Cirkusbygningen Konference & Event

For eksklusiv leje af Cirkusbygningen til konferencer, events o. lign. kontakt venligst:
Telefon: 3316 3700, tryk 2
Mail: event@cirkusbygningen.dk
Website: cirkusbygningen.dk

LEDIGE STILLINGER

Vil du gerne være en del af Wallmans i Cirkusbygningen? Se ledige stillinger her.

RIS / ROS

Din mening vigtig for os. Derfor kan du via dette link sende os ris/ros fra din oplevelse hos Wallmans i Cirkusbygningen. Vi tager alle henvendelser seriøst, hvorfor vi vil bede dig om at henvende dig med din feedback senest 5 dage efter oplevelsen. På den måde kan vi imødekomme eventuelle problemer hurtigst muligt. Vi vil efterfølgende vende tilbage med svar inden for senest 10 arbejdsdage.

KONTAKTPERSONER

Kvindelig adm. direktør

Dorthe Ekelin
Adm. Direktør
+45 3316 3700

økonomi & administrationschef, Jan Holmnæs

Jan Holmsnæs
Økonomi- & Administrationschef
+45 3318 7060
jan.holmsnaes@wallmans.com

Johan Espeland
Creative Director
+45 3318 7066
johan.espeland@wallmans.com

Kvindelig ansat i marketing

Kristine Andersen
Marketing- & PR-chef
+45 3318 7616
kristine.andersen@wallmans.com

Marlene Sønderhaug

Marlene Sønderhaug
Head of Conference & Event
+45 3318 7064
marlene.sonderhaug@cirkusbygningen.dk

Michael Baun

Michael Baun
Head of Customer Care
+45 3318 7063
michael.baun@wallmans.com

Petra Andersson

Petra Andersson
Restaurantchef
+45 3171 6528
petra.andersson@wallmans.com

Sven Nestor

Sven Nestor
Køkkenchef
+45 2681 8179
kockar.dk@wallmans.com

Mandelig ansat i teknik

Erik Carnemalm
Head of Tech / IT
+45 3316 3700
erik.carnemalm@wallmans.com