wallmans

kontakt

WALLMANS

Cirkusbygningen
Jernbanegade 8
1608 København V.
Danmark
Tlf: +45 3316 3700

FIND VEJ

WALLMANS CUSTOMER CARE

Wallmans Customer Care har åbent for billetsalg, køb af gavekort og andre henvendelser følgende dage:

Mandag – fredag: 10.00 – 17.00.
Lørdag: 12.00 – 16.00
Søndage og helligdage
: Lukket

FOR BILLETRESERVATION

Customer Care

Telefon: 3316 3700, tryk 1
Mail: wecare@wallmans.com
Online: Wallmans online booking

Wallmans Customer Care tager også imod forespørgsler for grupper og større selskaber. Udfyld en forespørgsel her.

EJENDOMSINSPEKTØR

Lost & found

Har du glemt noget i forbindelse med Wallmans Dinnerparty eller et andet særarrangement i Cirkusbygningen? Kontakt os via mail lostandfound@wallmans.com.

Der vil blive pålagt et administrationsgebyr for behandling af de glemte sager, som ønskes sendt.

ØVRIGE HENVENDELSER

Leje af Cirkusbygningen

For eksklusiv leje af Cirkusbygningen til og events (ikke Wallmans Dinnerparty) kontakt venligst:
Telefon: 3316 3700, tryk 2
Mail: event@cirkusbygningen.dk
Website: cirkusbygningen.dk

LEDIGE STILLINGER

Vil du gerne være en del af Wallmans i Cirkusbygningen? Se ledige stillinger her.

RIS / ROS

Din mening vigtig for os! Derfor kan du via mailen feedback@wallmans.com sende os ris/ros om din oplevelse til Wallmans Dinnerparty. Vi tager alle henvendelser seriøst, hvorfor vi vil bede dig om at henvende dig med din feedback senest 5 dage efter oplevelsen. På den måde kan vi imødekomme eventuelle problemer hurtigst muligt. Vi vil efterfølgende vende tilbage med svar inden for senest 10 arbejdsdage.

KONTAKTPERSONER

Christian Sunn
Adm. direktør
+45 3316 3700
christian.sunn@cirkusbygningen.dk

Jan Holmsnæs
Økonomi- & Administrationschef
+45 3318 7060
jan.holmsnaes@wallmans.com

Johan Espeland
Creative Director
+45 3318 7066
johan.espeland@wallmansgroup.com

Kristine Andersen
Marketing- & PR-chef
+45 3318 7616
kristine.andersen@wallmans.com

Marlene Sønderhaug
Head of Events
+45 3318 7064
marlene.sonderhaug@cirkusbygningen.dk

Michael Baun
Head of Customer Care & Sales
+45 3318 7063 
michael.baun@wallmans.com

Petra Andersson
Restaurantchef
+45 3318 7612
petra.andersson@wallmans.com

Sven Nestor
Køkkenchef
+45 3316 3700
kockar.dk@wallmans.com

Erik Carnemalm
Head of Tech / IT
+45 3316 3700
erik.carnemalm@wallmans.com